Koncert 2019

7 lipca 2019 roku o godz. 9.00 odbył się koncert w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża – w naszej parafii pt. „Na skrzydłach pieśni”.

Pierwsza część koncertu to artystyczna oprawa Mszy św. Druga część koncertu po Mszy św. to wielkie przeboje muzyki instrumentalnej, operowej, operetkowej, musicalowej. Wykonawcami koncertu byli:

Joanna Nawrot – sopran

Anna Kinga Osior – sopran

Jacek Szymański – tenor

Andrzej Wojciechowski – klarnet

Rafał Lewandowski – fortepian.

Wykonane zostały następujące utwory: J.S. Bach/Ch. Gounod – Ave Maria; J.S. Bach – Quia respexit z motetu „Magnificat”; J. Haydn – Et incarnatus est z „Mszy cecyliańskiej”; G. Rossini – O salutaris Hostia z „Małej Mszy Uroczystej”; W.A. Mozart – Ave Verum; C. Franck – Panis angelicus; A.L. Webber – Pie Jesu; G. Gershwin – Summertime; E. Curtis – O nie zapomnij mnie; V. Monti – Czardasz; G. Puccini – aria Lauretty z opery „Gianni Schicchi”; F. Chopin – Walc Des-dur; E. Kalman – duet Lekki półcień z operetki „Księżna cyrkówka”; F. Sartori – Time To Say Goodbye.