Koncert 2017

9 lipca 2017 roku o godz. 9.00 odbył się już dziesiąty koncert w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża – w naszej parafii pt. „Muzyka łagodzi obyczaje” . Pierwsza część koncertu to artystyczna oprawa Mszy św. Były wykonane następujące utwory: W. A. Mozart – Ave Maria; E. Pałłasz – Naucz mnie Panie; H. Wieniawski – Koncert skrzypcowy d-moll nr 2 op 22 cz. 2; O. M. Żukowski – Błogosław Matko; E. Howard – Panie, Ty okaż nam; C. Frank – Panis Angelicus; J. Maklakiewicz – Ave Maria;

Druga część koncertu po Mszy św. to wielkie przeboje muzyki instrumentalnej, operowej, operetkowej, musicalowej i popularnej: F. Chopin – Fantazja Impromtu; S. Moniuszko – aria Stefana z opery „Straszny dwór”; S. Moniuszko – aria Skołuby z opery „Straszny Dwór”; K. K. Karpiński – Koncert klarnetowy D-dur; B. Kasper – Ninon; F. Kreisler – Cierpienia miłosne; J. Kander – New York; C. Welazquez – Bassame mucho; G. Verdi – aria Księcia z opery „Rigoletto”; F. Sinatra – Strangers in the night; J. Bock – kuplety Tewiego z musicalu „Skrzypek na dachu”; J. Bock – duet Goudy i Tewiego z musicalu „Skrzypek na dachu”. Wykonawcami koncertu byli:

Wśród zasłuchanej publiczności Starosta Kolneński – Stanisław Wiszowaty; Wójt Gminy Kolno – Józef Bogdan Wiśniewski; Wójt Gminy Turośl – Piotr Niedbała. Dziękuję bardzo Władzom Samorządowym za dofinansowanie koncertu.